A Travellerspoint blog

Aafrika rohelised mäed

sunny 26 °C

ug4 001.jpg

Peale paaripäevast eetrivaikust oleme nüüd jälle tagasi Kampalas. Laupäeva hommikul astusime siit bussi peale, et sôita itta Keenia piiri äärde, Mbalesse. Esialgu üsna tavapäraselt (loe: igavalt) alanud bussisôit muutus veidi pônevamaks, kui kaks kohalikku vanemat härrasmeest otsustasid inglise keeles päevapoliitilisi tulipunkte arutama hakata ja sai sootuks elava pöörde seejärel, kui meie isegi kohalike standardite järgi üsna raske jalaga bussijuht ühe teise teepeenra poolt möödasôitu üritanud mikrobussi lihtsalt teelt välja surus. See manööver äratas ka kôik ülejäänud reisijad tukkumisest ning järgnes ca. pooleteise tunni pikkune vali ja avalik arutelu mis algas kohasest liikluskäitumisest ja jôudis välja pereväärtuste, valetamise lubatavuse vôi mitte-lubatavuse ning poliitiliste ja isiklike vabaduste sügavate teemadeni. Kuigi teemad vôivad tunduda vägagi tôsised ja arutelu oli äärmiselt hingestatud, oli vahepeal tôsine oht, et osad arutlejad suurest naermisest lihtsalt püksi teevad.

Mbares tegime pôgusa söögipeatuse - proovisime kohalikke hôrgutisi nimega posho ja matooke. Kui posho oli täiesti igasugu maitseta valge tihke ollus, siis matooke (mida tehakse banaanist) oli tumeda kollaka varjundi ja mingi ôrna maitsega - kas see on poshoga vôrreldes hea vôi halb asi ei osanudki kohe öelda. Kôik mis nimetatud roogadel maitses puudu jäi oli aga küllaga tasa toiteväärtuses.

ug4 002.jpg

Peale lôunasöögist toibumiseks vôetud väikest pausi astusime linna teises ääres oleva pisema bussijaamani ja sealt vurasime tunni ajaga edasi Elgoni eelmäestikes asuva väikse Sipi külani, mille kuulsus pôhineb peamiselt kolmes tôepoolest üsna ilusas koses (suurim mälu järgi vist 66 meetrit kôrge) ja muidu väga maalilises maastikus. Küla läbiv asfalttee oli täis heledaid tooreid kohviube, mida kohalikud seal päikse käes kuivatasid ja vahepeal rehataolise tööriistaga ümber pöörasid. Kuna ööbimiskoha väravast väljudes jäid nagu takjad külge mitmesugused kohalikud suusamütsides onklid kes mônetuhande shillingu eest lubasid meile näidata iga kohalikku koske, mäge, koobast vôi orgu, veetsime järgmised kaks väga rahulikku päeva suuremalt osalt oma banda rôdul istudes vaateid nautides.

ug4 004.jpg

Täna hommikul ajasime jälle kotid selga ja tulime sama teed mööda tagasi ning homme ongi siis juba meie kolme Aafrika-nädala viimane päev. Kolmapäeva hommikul kell 9:05 lahkume siit Londoni suunas kus veedame vahepeatuseks ühe öö ning neljapäeva pärastlôunal on kôigil austajatel vôimalus meile juba Tallinna Lennujaama vastu tulla.

Aitäh kôigile, kes meile selle aja jooksul kaasa elasid. Näeme kodus.

Posted by tarmo 09:03 Archived in Uganda

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login